×
×
Erciyes Üniversitesi Kampüs ve Öğrencimiz

Ulaşım ve Haritalar
Ulaşım ve Haritalar
HIZLI ERİŞİM
Ulaşım ve Haritalar

  • Kayseri'de Ulaşım

            Ülkemizde karayollarının önemli bir kavşak noktasında olan Kayseri’ye Türkiye’nin her tarafından ulaşım; karayolu, havayolu ve demiryolu ile kolayca sağlanmaktadır. Üniversitemize, şehir merkezine ve öğrenci yurtlarına terminalden şirket servisleri, otobüsler ve tramvayla oldukça rahat bir şekilde ulaşılmaktadır. Havayolunu tercih edenler, Erkilet hava alanından, şehir merkezine ve merkez den  6 km lik mesafede bulunan Üniversitemize kolayca ulaşabilmektedirler. Aynı şekilde Demiryolu ile de Kayseri’ye rahat bir şekilde ulaşım sağlanabilmektedir.

  • Merkez Yerleşke Ulaşım

           Kredi ve Yurtlar Kurumu’na bağlı erkek ve kız öğrenci yurtlarında kalan öğrenciler, yürüyerek ya da   Kayseri Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı otobüslerle ve tramvayla kolayca yerleşkeye ulaşabilmektedirler. Şehir merkezi ve şehir merkezine yakın bölgelerde yaşayan insanlar ulaşımlarını, otobüs ve tramvay ile doğrudan ve kolayca sağlayabilmektedir.

  • Kayseri Merkez Yerleşkesi

           Erciyes Üniversitesi Merkez Yerleşkesi şehir merkezine ve Talas İlçe merkezi arasındaki Kayseri Güney-Batı kısmında bulunan ve 19 Fakülte, 1 Yüksekokul, 2 Meslek Yüksekokulları, Enstitüleri 7, 43 Araştırma Merkezi, 1350 yatak, halı saha, tenis kortu ile 7 hastane, açık-kapalı spor salonları ve kongre - konferans - sergi salonları. Ayrıca kafeterya, market,  banka şubeleri ve ATM (bankamatik) yerleşke içinde yer almaktadır.

                Hava Yolu İle Ulaşım

                                Kayseri Havaalanı Uçuş Bilgileri

                Tren İle Ulaşım

                                Türkiye Devlet Demiryolları (TCDD)

                Otobüs ve Karayolu İle Ulaşım

                                Karayolları Genel Müdürlüğü

                                Kayseri Otobüs Terminali – Telefo: (+90 352) 327 45 00