×
×
Spor Tesisleri
HIZLI ERİŞİM

AKADEMİK BAŞARILAR

Öğrencilerimizin sportif etkinliklere iştiraklerini sağlamak amacıyla üniversitemiz bünyesinde, "Erciyes Üniversitesi Spor Kulübü " kurulmuştur. Bu çerçevede çeşitli dallarda fakülte ve yüksekokullar arası müsabakalar düzenlenmekte ve her yıl "Rektörlük Kupası" ve BaharŞenliği"adı altında spor şölenleri tertiplenmektedir. Öğrencilerimiz her alanda, düzenlenen müsabakalara da katılmaktadırlar.

Üniversitemiz öğrencilerinin günün her saatinde spor yapabilme imkanına sahip olduğu çok sayıda kapalı ve açık spor tesisleri bulunmaktadır. Kayseri'de kampus alanı içerisinde 2500 seyirci kapasiteli Süleyman Demirel Spor Salonu Uluslararası standartlarda olup; basketbol, voleybol, badminton, hentbol gibi sporların yapıldığı, Jimnastik, Kondisyon ve Masa Tenisi salonlarından oluşan modern bir spor salonudur.

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Kapalı Spor Salonu 1500 kişi kapasitelidir. Sümer Kampusunda 500 seyirci kapasiteli spor salonu bulunmaktadır. Yine Kayseri'de kampus içerisinde öğrencilerimizin yararlandığı 250 seyirci kapasiteli SO.Yıl Atatürk Kapalı Halı Sahası, ikisi uluslararası standartlarda olmak üzere 4 adet açık tenis kortu,4adet açık basketbol sahası, 2 adet açık voleybol sahası, yarı olimpik kapalı yüzme havuzu ve 3 adet açık mini futbol sahası bulunmaktadır. Kapalı yüzme havuzu, step-aerobik Salonu, kondisyon salonu, güneşlenme terası, soyunma ve duş kabinleri ile öğrencilerimizin hizmetine sunulmuştur. Kış sezonu boyunca Erciyes Kayak Merkezi' ne hafta sonlarında, otobüs seferleri düzenlenerek öğrencilerimizin bu merkezden yararlanmaları da sağlanmaktadır. Ayrıca, Erciyes Dağı Tekir Yaylası'nda yaptırılan "Yüksek irtifa ve Spor Bilimleri Araştırma ve Uygulama Merkezi, ilk yardım istasyonu, Yükseklik Fizyolojisi Araştırma Enstitüsü ve 100 yataklı kayak tesisleri öğrencilerimize hizmet vermektedir.

Üniversitemiz Öğrenci ve Personelinin Halı Saha Sporları yapabilmeleri amacıyla yapılan 80.Yıl Kapalı Halı Saha, Üniversitemizin 80. Yıl dönümünde hizmete açılmıştır. Eğitim Öğretim Yılı içerisinde Öğrencilerimizin Halı Saha Futbol Turnuvalarının da düzenlendiği, coşkulu eğlencelerin yaşandığı Salonda,Soyunma odaları, Kafeterya ve Dinlenme Bölümleri de bulunmaktadır.

Üniversitemizin Sümer Kampüsünde bulunan spor salonu Veteriner Fakültesi, beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu ile Mustafa Çıkrıkçıoğlu Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin uygulamalı derslerini işlediği salon, 500 kişilik seyirci kapasitesine sahip olup, her türlü salon sporu yapılmaktadır.

Üniversitemiz Öğrencilerinin boş zamanlarını en iyi şekilde değerlendirebilmeleri amacıyla yaptırılan ve hizmete sunulan Süleyman Demirel Spor Salonu'nda Voleybol, Basketbol, Hentbol, Masa Tenisi, Badminton gibi her türlü Salon Sporları yapılmaktadır. Salonumuz 100 kişilik protokol koltuğu ile toplamda 2500 kişilik seyirci kapasitesine sahiptir. Salonda ayrıca öğrencilerimizin yararlanabileceği kondisyon ve jimnastik merkezleri de bulunmaktadır.

Üniversitemiz 2010-2011 Eğitim Öğretim Yılı içerisinde hizmete açılan Prof. Dr. Ahmet BİLGE Spor Salonu’nda Voleybol, Basketbol, Salon Futbolu,Hentbol, Masa Tenisi, Badminton gibi her türlü Salon Sporları yapılmaktadır. Salonumuz 1300 kişilik otomatik açılır kapanır tribün ve 600 kişilikte ek bir tribünle toplam 1900 kişilik seyirci kapasitesine sahiptir.Ayrıca otoparkı, tartan zeminli bir adet tenis kortu ve basketbol sahasıda mevcuttur.

Üniversitemiz Merkez Kampüsünde 1 adet doğal çim futbol sahası, 1adet sentetik futbol sahası, atletizm koşu parkurları ve diğer spor dalları için yapılmış alanları ile 5 adet tartan zeminli tenis kortu, 3 adet tartan zeminli basketbol sahası, açık basketbol ve voleybol sahaları ile Talas Sosyal Tesisleri'nde 1 adet tartan zeminli tenis kortu ile hizmet vermektedir.

Üniversitemizin en önemli ihtiyaçlarından birisi olan kapalı yüzme havuzu ile sosyal tesislerinin inşaatı devam etmektedir. Hizmete açıldığında olimpik yüzme havuzu, kafeterya, kondüsyon salonu, çocuk yüzme havuzu, güneşleme terası, soyunma ve duş kabinleri öğrencilerimizin istifadesine sunulacaktır.