×
×
Spor Tesisleri
HIZLI ERİŞİM

AKADEMİK BAŞARILAR

Öğrencilerimizin sportif etkinliklere iştiraklerini sağlamak amacıyla üniversitemiz bünyesinde personel ve öğrencilerimize yönelik her yıl düzenli olarak Erciyes Üniversitesi Spor Şenliği düzenlemektedir. Üniversitemiz personel ve öğrencileri günün her saatinde spor yapabilme imkanına sahip olduğu çok sayıda kapalı ve açık spor tesisleri bulunmaktadır.

Kampus alanı içerisinde 2500 seyirci kapasiteli Süleyman Demirel Spor Salonu, 1000 seyirci kapasiteli Spor Bilimleri Fakültesi Ahmet Bilge Spor Salonu, 250 seyirci kapasiteli 80. Yıl Atatürk Kapalı Halı Saha ile Spor Bilimleri Fakültesi Bireysel Spor Salonları takım sporları ile bireysel sporlarda hizmet vermektedir.

Spor Bilimleri Fakültesi Futbol ve Atletizm Sahası Uluslar arası standartlardadır. 25. Yıl Kapalı Yüzme Havuzu Yarı Olimpik olup, Kondisyon Salonu ve Sauna ile birlikte hizmet vermektedir.

Üniversitemiz kampus alanı içerisinde 4 adet açık tenis kortu, 4 adet açık basketbol ve voleybol sahası ile 1 adet mini futbol sahası bulunmaktadır.

Kış sezonu boyunca Erciyes Kayak Merkezi' ne hafta sonlarında, otobüs seferleri düzenlenerek öğrencilerimizin bu merkezden yararlanmaları da sağlanmaktadır.