×
×
Erciyes Üniversitesi Kampüs

Lojmanlar
HIZLI ERİŞİM

 YURTLAR
 
KYK yurtlarına yerleştirilemeyen öğrencilerimize özel yurt sahipleriyle gerekli girişimler yapılarak konaklama imkanı sağlanmaktadır.
 
Kayseride faaliyet gösteren 4 adet yurt bulunmaktadır. Bunlar 1.726 öğrenci kapasiteli Erciyes Erkek Öğrenci Yurdu, 2.133 öğrenci kapasiteli Gevher Nesibe Kız Öğrenci Yurdu,1.340 öğrenci kapasiteli Melikgazi Kız Öğrenci Yurdu ve 424 kız- 174 erkek olmak üzere toplam kapasitesi 598 Develi Karma Öğrenci Yurdudur. İlimizde öğrenci konaklama kapasitesi toplam 5.827 ‘dir.
 
Kredi ve Yurtlar Kurumuna ait yurtlarda barınanların dışındaki öğrenciler ise vakıf yurtları, özel öğrenci yurtları ve pansiyonları ile Talas ilçesi ve şehir merkezinde ev kiralayarak barınmaktadırlar.
 
Kredi ve Yurtlar Kurumuna ait öğrenci yurtları kaloriferli, banyolu olup, bu binalarda her türlü sosyal ihtiyaçları giderecek imkanlar bulunmaktadır. Kültürel, sportif çalışmaların yürütüldüğü salonlar, kantinler, dinlenme, ders çalışma ve okuma odaları mevcuttur.
 
Üniversitemizde artan öğrenci sayısına paralel olarak Kredi ve Yurtlar Kurumu öğrenci yurtlarında kapasite artırımına gitmektedir.
 
LOJMANLAR
 
 

Konut Tahsis Yönergesi

   

Bilim Sitesi Tahsis Yönergesi

   


  *** Lojman Başvuruları Online Olarak Alınmaktadır. http://lojman.erciyes.edu.tr