×
×
HABERLER
Üniversitemiz Araştırma Üniversiteleri Sıralamasında Devlet Üniversiteleri Arasında 8. Sırada Yer Aldı
HIZLI ERİŞİM

HABERLER
Üniversitemiz Araştırma Üniversiteleri Sıralamasında Devlet Üniversiteleri Arasında 8. Sırada Yer Aldı

Araştırma Üniversiteleri Yıllık Değerlendirme Toplantısı Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar başkanlığında gerçekleştirildi. Araştırma Üniversitelerinin 2022 performans sıralamasının açıklandığı toplantıda Üniversitemiz Devlet Üniversiteleri arasında ise 8. sırada yer aldı.

Ege Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya; YÖK Başkanı Prof. Dr. Özvar’ın yanı sıra YÖK Yürütme Kurulu Üyeleri, Araştırma Üniversiteleri’nin Rektör ve Rektör Yardımcıları katıldı. 

Rektörümüz Prof. Dr. Fatih Altun’un da katıldığı toplantıda konuşan YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, Araştırma Üniversitelerinin 2022 performans sıralamalarını açıkladı. Açıklanan sıralamaya göre 23 üniversite arasında üniversitemiz, 49,61 puan ile 11. Sırada, Devlet Üniversiteleri arasında ise 8. sırada yer aldı. Üniversitemiz Toplam Puanını 44,85’den 49,61’e, Kapasite Puanını 15,45’den 17,79’a, Kalite Puanını 21,36’dan 22,33’e, İşbirliği Puanını 8,04’den 9,49’a çıkararak önemli bir başarı elde etmiştir. 

Rektörümüz Prof. Dr. Fatih Altun, konu ile ilgili yaptığı açıklamada her geçen gün yeni bir başarıya imza atmanın gururunu yaşadıklarını söyledi. Özverili bir çalışma ile Araştırma Üniversitelerinin 2022 performans sıralamasında 14. sıradan 11. sıraya ilerlediklerine Devlet Üniversiteleri arasında ise 8. sırada yer aldıklarına dikkat çeken Rektörümüz Prof. Dr. Altun, elde edilen başarıdan dolayı akademik ve idari personel ile öğrencilere teşekkür etti.


21 Kasım 2023 Salı
Toplam 0 görüntüleme
DİĞER HABERLER