×
×
HABERLER
Üniversitemiz ile Gazi Üniversitesi Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı
HIZLI ERİŞİM

HABERLER
Üniversitemiz ile Gazi Üniversitesi Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

Üniversitemiz Rektörlüğü ile Gazi Üniversitesi Rektörlüğü arasında “Sağlık Bilimleri Lisansüstü Eğitim İş Birliği Protokolü” imzalandı.

Türkiye’nin bilimsel, kültürel, sosyal ve ekonomik yönlerden ilerlemesini ve gelişmesini ilgilendiren sorunlarını, diğer kuruluşlarla iş birliği yaparak kamu kuruluşlarına önerilerde bulunmak suretiyle öğretim ve araştırma konusu yapmak, sonuçlarını toplumun yararına sunmak ve kamu kuruluşlarınca istenecek inceleme ve araştırmaları sonuçlandırarak düşüncelerini ve önerilerini bildirmek amacıyla hazırlanan protokol, iki üniversite arasında yapılacak her türlü akademik, teknik ve mesleki eğitim ve öğretim iş birliği ile proje gibi ortak çalışmaları kapsıyor.

İş birliği protokolü ile yüksek lisans ve doktora programı öğrencilerine, üniversitelerin vereceği lisansüstü eğitim programları ile eğitim iş birliği kapsamındaki farklı eğitimlere katılma hakkı tanındı.

Gazi Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen protokol imza töreninde konuşan Rektörümüz Prof. Dr. Fatih Altun, protokolün her iki taraf için de hayırlı olmasını diledi.

Konuşmalarının ardından iş birliği protokolü, Rektörümüz Prof. Dr. Fatih Altun ile Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Musa Yıldız tarafından imzalandı.


16 Şubat 2024 Cuma
Toplam 0 görüntüleme
DİĞER HABERLER