×
×
HABERLER
Üniversitemiz Rektörlük Güzel Sanatlar Bölümü’nden Resim Şöleni!
HIZLI ERİŞİM

HABERLER
Üniversitemiz Rektörlük Güzel Sanatlar Bölümü’nden Resim Şöleni!

Üniversitemiz Rektörlük Güzel Sanatlar Bölümü tarafından Güzel Sanatlar Fakültesi Zafer Bayburtluoğlu Sergi Salonu’nda karma sergi açıldı.80’in üzerinde öğrencinin resimlerinin görücüye çıktığı serginin açılışına Rektörümüz Prof. Dr. Fatih Altun da katıldı.

Kurdele kesimi öncesinde kısa bir açıklama yapan Rektörümüz Prof. Dr. Fatih Altun, serginin hayırlı olmasını dileyerek, bölüm öğrencileri tarafından hazırlanan bu emek dolu serginin ayrı bir öneminin daha olduğunu, sergilenen resimler arasında depremde hayatını kaybeden Mislina Ağgürbüz isimli öğrencinin çizmiş olduğunu resmin de olmasının kendisini duygulandırdığını ifade etti.

Rektörümüz Prof. Dr. Altun, hem öğrenciye hem de depremde hayatını kaybeden tüm vatandaşlara Allah’tan rahmet diledi.

Konuşmanın ardından Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Fatih Altun; Rektör Yardımcısı Oktay Özkan, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Oya Levendoğlu, Rektörlük Güzel Sanatlar Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Nihal Şengün ve Tomarza Belediye Başkanı Osman Koç ile kurdeleyi keserek, serginin açılışını gerçekleştirdi.

Açılışın ardından beraberindekilerle birlikte sergiyi gezen Rektörümüz Prof. Dr. Fatih Altun, öğrenciler tarafından bin bir emekle hazırlanan resimleri ilgiyle inceledi.
22 Mayıs 2024 Çarşamba
Toplam 0 görüntüleme
DİĞER HABERLER